PTA3043-2015DPA104
SLIDE POT 100K OHM 0.1W TOP 30MM
NOVA Part#:
429-1594913-PTA3043-2015DPA104
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
PTA3043-2015DPA104
Technical Datasheet:
100 kOhms 0.1W, 1/10W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type
Fader TypeStandard
Travel Range30mm
Size / DimensionRectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.256" H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Adjustment TypeTop
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Resistance 100 kOhms