PTL45-15O0-105A2
SLIDE POT 1M OHM 0.06W TOP 45MM
NOVA Part#:
429-1594916-PTL45-15O0-105A2
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
PTL45-15O0-105A2
Standard Package:
60
Technical Datasheet:
1 MOhms 0.06W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type
Fader TypeStandard, LED
Travel Range45mm
Size / DimensionRectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Base Product Number PTL45
Adjustment TypeTop
Power (Watts) 0.06W
Tolerance±20%
Resistance 1 MOhms