AFS20A42-1575.42-T3
FILTER SAW 1.575GHZ 4SMD
NOVA Part#:
330-2553778-AFS20A42-1575.42-T3
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
AFS20A42-1575.42-T3
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
1.575GHz Frequency General Purpose RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.2dB 42MHz Bandwidth 4-SMD, No Lead
More Information
CategorySAW Filters
ManufacturerAbracon LLC
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting TypeSurface Mount
Series-
Frequency - Center 1.575GHz
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Bandwidth 42MHz
Applications General Purpose
Insertion Loss 1.2dB
Ratings-
Height (Max) 0.035" (0.90mm)