SFLSR-1BJ-46A1C-1575.42M
FILTER SAW 1.575GHZ 5SMD
NOVA Part#:
330-2553683-SFLSR-1BJ-46A1C-1575.42M
Manufacturer Part No:
SFLSR-1BJ-46A1C-1575.42M
Standard Package:
1
1.57542GHz Frequency GPS RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.2dB 46MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
More Information
CategorySAW Filters
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
RoHS 1
Mounting TypeSurface Mount
Series-
Frequency - Center 1.57542GHz
Package / Case5-SMD, No Lead
Size / Dimension0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)
Bandwidth 46MHz
Applications GPS
Insertion Loss 1.2dB
Ratings-
Height (Max) 0.021" (0.55mm)