RSF-1575.420-2000-1411-TR
FILTER SAW 1575.42MHZ 5SMD
NOVA Part#:
330-2554064-RSF-1575.420-2000-1411-TR
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
RSF-1575.420-2000-1411-TR
Standard Package:
2,000
1.57542GHz Frequency General Purpose RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.3dB 2MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
More Information
CategorySAW Filters
ManufacturerRaltron Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting TypeSurface Mount
SeriesRSF
Frequency - Center 1.57542GHz
Package / Case5-SMD, No Lead
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Bandwidth 2MHz
Applications General Purpose
Insertion Loss 1.3dB
Ratings-
Height (Max) 0.028" (0.70mm)