SF14-1575F5UUA1
FILTER SAW 1.575GHZ 5SMD
NOVA Part#:
330-2554058-SF14-1575F5UUA1
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
SF14-1575F5UUA1
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
1.575GHz Frequency GPS RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.4dB 3MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
More Information
CategorySAW Filters
ManufacturerKyocera AVX
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting TypeSurface Mount
SeriesSF, Kyocera
Frequency - Center 1.575GHz
Package / Case5-SMD, No Lead
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Bandwidth 3MHz
Applications GPS
Insertion Loss 1.4dB
Ratings-
Height (Max) 0.028" (0.70mm)