SF1186B-2
FILTER, SAW, 1575.42 MHZ, 6SMD
NOVA Part#:
330-2555417-SF1186B-2
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
SF1186B-2
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
1.57542GHz Frequency GPS RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2.68dB 15.3MHz Bandwidth 6-SMD, No Lead
More Information
CategorySAW Filters
ManufacturerRFMi
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number SF1186
Series-
Frequency - Center 1.57542GHz
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Bandwidth 15.3MHz
Applications GPS
Insertion Loss 2.68dB
Ratings-
Height (Max) 0.054" (1.38mm)