MRFX1K80H-175MHZ
MRFX1K80H REF BRD 175MHZ 1560W
NOVA Part#:
435-1439550-MRFX1K80H-175MHZ
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
MRFX1K80H-175MHZ
Standard Package:
1
Technical Datasheet:
MRFX1K80H series Transistor Evaluation Board
More Information
CategoryRF Evaluation and Development Kits, Boards
ManufacturerNXP USA Inc.
RoHS 1
Base Product Number MRFX1
Series -
TypeTransistor
Supplied ContentsBoard(s)
Frequency 175MHz