MRFX035H-30MHZ
MRFX035H REF BRD 400MHZ 35W
NOVA Part#:
435-1444994-MRFX035H-30MHZ
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
MRFX035H-30MHZ
Standard Package:
1
Technical Datasheet:
MRFX035H series Transistor Evaluation Board
More Information
CategoryRF Evaluation and Development Kits, Boards
ManufacturerNXP USA Inc.
RoHS 1
Base Product Number MRFX035
Series -
TypeTransistor
Supplied ContentsBoard(s)
Frequency 30MHz ~ 40MHz