EXB-N8V222JX
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 0804
NOVA Part#:
473-1224547-EXB-N8V222JX
Manufacturer Part No:
EXB-N8V222JX
Standard Package:
10,000
Technical Datasheet:
2.2k Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
SeriesEXB
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Resistors4
Resistor-Ratio-Drift-
Supplier Device Package 0804
Power Per Element31mW
Base Product Number EXB-N8
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Tolerance±5%
Temperature Coefficient±200ppm/°C