CAY16A-103J4AS
RES ARR 4 RES 10K OHM 1206
NOVA Part#:
473-1236516-CAY16A-103J4AS
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
CAY16A-103J4AS
Technical Datasheet:
10k Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesCAY16A-AS
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1206
Power Per Element63mW
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Tolerance±5%
Temperature Coefficient±200ppm/°C