EXB-V8V221JV
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206
NOVA Part#:
473-1224580-EXB-V8V221JV
Manufacturer Part No:
EXB-V8V221JV
Technical Datasheet:
220 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1206
Power Per Element62.5mW
Base Product Number EXB-V8
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Tolerance±5%
Temperature Coefficient±200ppm/°C