CAY16-49R9F4LF
RES ARRAY 4 RES 49.9 OHM 1206
NOVA Part#:
473-1167857-CAY16-49R9F4LF
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
CAY16-49R9F4LF
Technical Datasheet:
49.9 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1206
Power Per Element62.5mW
Base Product Number CAY16
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Tolerance±1%
Temperature Coefficient±200ppm/°C