TC164-FR-0722RL
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206
NOVA Part#:
473-1236405-TC164-FR-0722RL
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
TC164-FR-0722RL
Standard Package:
5,000
Technical Datasheet:
22 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
More Information
CategoryResistor Networks, Arrays
ManufacturerYAGEO
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesTC164
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Resistors4
Resistor Matching Ratio-
Mounting TypeSurface Mount
Resistor-Ratio-Drift-
Supplier Device Package -
Power Per Element62.5mW
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Tolerance±1%
Temperature Coefficient±200ppm/°C