ACASA200222002P100
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206
NOVA Part#:
473-1224941-ACASA200222002P100
Manufacturer Part No:
ACASA200222002P100
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
20k Ohm ±0.5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±50ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
More Information
CategoryResistor Networks, Arrays
ManufacturerVishay Beyschlag/Draloric/BC Components
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesACA - Professional
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Resistors4
Resistor Matching Ratio-
Mounting TypeSurface Mount
Resistor-Ratio-Drift-
Supplier Device Package -
Power Per Element100mW
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Tolerance±0.5%
Temperature Coefficient±50ppm/°C