YC164-JR-07100KL
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206
NOVA Part#:
473-1167885-YC164-JR-07100KL
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
YC164-JR-07100KL
Technical Datasheet:
100k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Power Per Element62.5mW
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Tolerance±5%
Temperature Coefficient±200ppm/°C