4609X-101-102LF
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SIP
NOVA Part#:
473-1167865-4609X-101-102LF
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
4609X-101-102LF
Standard Package:
200
Technical Datasheet:
1k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
More Information
CategoryResistor Networks, Arrays
ManufacturerBourns Inc.
RoHS 1
Series4600X
Circuit TypeBussed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Resistors8
Resistor Matching Ratio-
Mounting TypeThrough Hole
Resistor-Ratio-Drift-
Supplier Device Package 9-SIP
Power Per Element200mW
Base Product Number 4609X
Package / Case9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Tolerance±2%
Temperature Coefficient±100ppm/°C