EXB-34V331JV
RES ARRAY 2 RES 330 OHM 0606
NOVA Part#:
473-1224089-EXB-34V331JV
Manufacturer Part No:
EXB-34V331JV
Technical Datasheet:
330 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Convex
SeriesEXB
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Resistors2
Resistor-Ratio-Drift-
Supplier Device Package 0606
Power Per Element62.5mW
Base Product Number EXB-34
Package / Case0606, Convex
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Tolerance±5%
Temperature Coefficient±200ppm/°C