EXB-V8V122JV
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 1206
NOVA Part#:
473-1224888-EXB-V8V122JV
Manufacturer Part No:
EXB-V8V122JV
Standard Package:
5,000
Technical Datasheet:
1.2k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
More Information
CategoryResistor Networks, Arrays
ManufacturerPanasonic Electronic Components
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesEXB
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Resistors4
Resistor Matching Ratio-
Mounting TypeSurface Mount
Resistor-Ratio-Drift-
Supplier Device Package 1206
Power Per Element62.5mW
Base Product Number EXB-V8
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Tolerance±5%
Temperature Coefficient±200ppm/°C