EXB-Q16P472J
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 1506
NOVA Part#:
473-1224620-EXB-Q16P472J
Manufacturer Part No:
EXB-Q16P472J
Technical Datasheet:
4.7k Ohm ±5% 25mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1506, Convex, Long Side Terminals
SeriesEXB
Circuit TypeBussed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Resistors15
Resistor-Ratio-Drift-
Supplier Device Package 1506
Power Per Element25mW
Base Product Number EXB-Q16
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Tolerance±5%
Temperature Coefficient±200ppm/°C