S-1317A25-M5T1U4
IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT23-5
NOVA Part#:
15-45243-S-1317A25-M5T1U4
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
S-1317A25-M5T1U4
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA SOT-23-5
More Information
CategoryPMIC - Voltage Regulators - Linear
ManufacturerABLIC U.S.A. Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package SOT-23-5
Base Product Number S-1317
SeriesS-1317
Number of Regulators1
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage - Output (Max)-
Voltage Dropout (Max) 0.03V @ 10mA
PSRR -
Protection FeaturesOver Current
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Current - Quiescent (Iq)530 nA
Control Features-
Output ConfigurationPositive
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max)5.5V
Current - Output 100mA