S-817A33ANB-CUWT2G
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SC82AB
NOVA Part#:
15-42138-S-817A33ANB-CUWT2G
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
S-817A33ANB-CUWT2G
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 50mA SC-82AB
More Information
CategoryPMIC - Voltage Regulators - Linear
ManufacturerABLIC U.S.A. Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package SC-82AB
Base Product Number S-817
SeriesS-817
Number of Regulators1
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max)-
Voltage Dropout (Max) 0.41V @ 10mA
PSRR -
Protection FeaturesShort Circuit
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
Control Features-
Output ConfigurationPositive
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max)10V
Current - Output 50mA