XC9281B33E1R-G
HISAT-COT CONTROL EXTREMELY SMAL
NOVA Part#:
344-2956174-XC9281B33E1R-G
Manufacturer Part No:
XC9281B33E1R-G
Standard Package:
5,000
Technical Datasheet:
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 600mA 6-XFLGA
More Information
CategoryPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package case 6-XFLGA
ManufacturerTorex Semiconductor Ltd
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Step-Down
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 6-LGA-B01 (1.2x1.2)
Base Product Number XC9281
Output ConfigurationPositive
Output Type Fixed
Voltage - Input (Min)2.5V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 600mA
Synchronous RectifierYes
TopologyBuck
Frequency - Switching 6MHz