LM4128BMF-2.5/NOPB
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-5
NOVA Part#:
110-830651-LM4128BMF-2.5/NOPB
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
LM4128BMF-2.5/NOPB
Technical Datasheet:
Series Voltage Reference IC Fixed 2.5V V ±0.2% 20 mA SOT-23-5
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package SOT-23-5
Base Product Number LM4128
Reference TypeSeries
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Tolerance±0.2%
Temperature Coefficient75ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz275µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input2.9V ~ 5.5V
Current - Supply100µA
Output Type Fixed
Current - Output 20 mA