NCV4390DR2G
AUTOMOTIVE ADVANCED SECONDARY SI
NOVA Part#:
102-432310-NCV4390DR2G
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NCV4390DR2G
Standard Package:
2,500
Technical Datasheet:
Power Supply Controller Secondary-Side Controller, Synchronous Rectifier 16-SOIC
More Information
CategoryPMIC - Power Supply Controllers, Monitors
Manufactureronsemi
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 16-SOIC
Voltage - Input0V ~ 5V
Voltage - Supply0V ~ 18V
Current - Supply2.8 mA
Applications Secondary-Side Controller, Synchronous Rectifier
SeriesAutomotive, AEC-Q100
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)