511BCA100M000BAG
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
NOVA Part#:
289-1953872-511BCA100M000BAG
Manufacturer Part No:
511BCA100M000BAG
Standard Package:
50
Technical Datasheet:
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerSkyworks Solutions Inc.
RoHS 1
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number SI511
Base ResonatorCrystal
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA
Frequency Stability±20ppm
Series Si511
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.050" (1.28mm)
Output LVDS
Current - Supply (Max) 23mA
Frequency 100 MHz