ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
MEMS OSC XO 120.0000MHZ LVCMOS
NOVA Part#:
289-1952743-ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
Standard Package:
1,000
120 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Standby (Power Down)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) 15µA
Frequency Stability±10ppm
Series ASFLMB, Pure Silicon™
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply1.8V ~ 3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Output LVCMOS
Current - Supply (Max) 16mA
Frequency 120 MHz