XLH536024.576000I
XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS SMD
NOVA Part#:
289-1960584-XLH536024.576000I
Manufacturer Part No:
XLH536024.576000I
Standard Package:
500
Technical Datasheet:
24.576 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerRenesas Electronics America Inc
RoHS 1
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number XLH536
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) -
Frequency Stability±25ppm
Series XPRESSO™ FXO-HC53
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Output HCMOS
Current - Supply (Max) 35mA
Frequency 24.576 MHz