CB3LV-3I-30M000000
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS TTL
NOVA Part#:
289-1954236-CB3LV-3I-30M000000
Manufacturer Part No:
CB3LV-3I-30M000000
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
30 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerCTS-Frequency Controls
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Frequency Stability±50ppm
Series CB3LV
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Output HCMOS, TTL
Current - Supply (Max) 40mA
Frequency 30 MHz