NT5032BA-19.2M-NSC5118F
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ CMOS
NOVA Part#:
289-1953380-NT5032BA-19.2M-NSC5118F
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NT5032BA-19.2M-NSC5118F
Standard Package:
100
19.2 MHz VCTCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerNDK America, Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorCrystal
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Disable) (Max) -
Frequency Stability±4.6ppm
Series NT5032BA
TypeVCTCXO
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case10-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Output CMOS
Current - Supply (Max) 6mA
Frequency 19.2 MHz