T604-020.0M
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ LVCMO
NOVA Part#:
289-1952850-T604-020.0M
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
T604-020.0M
Standard Package:
250
Technical Datasheet:
20 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerConnor Winfield
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) -
Frequency Stability±280ppb
Series T
TypeVCTCXO
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case10-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Output LVCMOS
Current - Supply (Max) 6mA
Frequency 20 MHz