SG-310SDF 25.0000MB3
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
NOVA Part#:
289-1888169-SG-310SDF 25.0000MB3
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
SG-310SDF 25.0000MB3
Standard Package:
250
Technical Datasheet:
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerEPSON
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Standby (Power Down)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) 1.5µA
Frequency Stability±50ppm
Series SG-310
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply2.5V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Output CMOS
Current - Supply (Max) 2mA
Frequency 25 MHz