OTERGCLTNF-50.000000
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
NOVA Part#:
289-1965825-OTERGCLTNF-50.000000
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
OTERGCLTNF-50.000000
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
50 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerTaitien
RoHS 1
Function Enable/Disable
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) -
Frequency Stability±50ppm
Series OT
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.063" (1.60mm)
Output LVPECL
Current - Supply (Max) 75mA
Frequency 50 MHz