V7223T-050.0M
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVCMOS
NOVA Part#:
289-1954026-V7223T-050.0M
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
V7223T-050.0M
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
50 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerConnor Winfield
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) -
Frequency Stability-
Series V7223T
TypeVCXO
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)±50ppm
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Output LVCMOS
Current - Supply (Max) 25mA
Frequency 50 MHz