530FC125M000DG
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
NOVA Part#:
289-1954231-530FC125M000DG
Manufacturer Part No:
530FC125M000DG
Standard Package:
50
Technical Datasheet:
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerSkyworks Solutions Inc.
RoHS 1
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number SI530
Base ResonatorCrystal
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA
Frequency Stability±7ppm
Series Si530
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply2.5V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Output LVDS
Current - Supply (Max) 98mA
Frequency 125 MHz