NOJB226M010RWJ
CAP NIOB OXIDE 22UF 20% 10V 1210
NOVA Part#:
106-456246-NOJB226M010RWJ
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NOJB226M010RWJ
Standard Package:
2,000
Technical Datasheet:
22 µF Niobium Oxide Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.8 Ohms
More Information
CategoryNiobium Oxide Capacitors
ManufacturerKyocera AVX
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package 1210 (3528 Metric)
SeriesOxiCap® NOJ
Capacitance22 µF
Current - Leakage4.4 µA
Dissipation Factor6%
Package / Case1411 (3528 Metric), 1210
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)