CD15ED500JO3F
CAP MICA 50PF 5% 500V RADIAL
NOVA Part#:
69-298796-CD15ED500JO3F
Manufacturer Part No:
CD15ED500JO3F
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
50 pF Mica Capacitor 500 V Radial
More Information
CategoryMica and PTFE Capacitors
ManufacturerCornell Dubilier Electronics (CDE)
RoHS 1
SeriesCD15
Capacitance50 pF
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)