CD15FD331FO3F
CAP MICA 330PF 1% 500V RADIAL
NOVA Part#:
69-298526-CD15FD331FO3F
Manufacturer Part No:
CD15FD331FO3F
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
330 pF Mica Capacitor 500 V Radial
More Information
CategoryMica and PTFE Capacitors
ManufacturerCornell Dubilier Electronics (CDE)
RoHS 1
SeriesCD15
Capacitance330 pF
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.390" (9.90mm)