MC12FD500J-F
CAP MICA 50PF 5% 500V 1210
NOVA Part#:
69-317981-MC12FD500J-F
Manufacturer Part No:
MC12FD500J-F
Technical Datasheet:
50 pF Mica Capacitor 500 V 1210 (3225 Metric)
SeriesMC
Capacitance50 pF
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)