MC12ED150J-F
CAP MICA 15PF 5% 500V 1210
NOVA Part#:
69-298674-MC12ED150J-F
Manufacturer Part No:
MC12ED150J-F
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
15 pF Mica Capacitor 500 V 1210 (3225 Metric)
More Information
CategoryMica and PTFE Capacitors
ManufacturerCornell Dubilier Electronics (CDE)
RoHS 1
SeriesMC
Capacitance15 pF
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)