25AA010AT-I/OT
IC EEPROM 1KBIT SPI SOT23-6
NOVA Part#:
24-267986-25AA010AT-I/OT
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
25AA010AT-I/OT
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
EEPROM Memory IC 1Kb (128 x 8) SPI 10 MHz SOT-23-6
| Category | Memory | |
| Manufacturer | Microchip Technology | |
| RoHS | 1 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 | |
| Base Product Number | 25AA010 | |
| Series | - | |
| Memory Format | EEPROM | |
| Memory Size | 1Kb (128 x 8) | |
| Memory Interface | SPI | |
| Clock Frequency | 10 MHz | |
| Write Cycle Time - Word, Page | 5ms | |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V | |