ADA4610-2ARMZ-R7
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8MSOP
NOVA Part#:
23-147145-ADA4610-2ARMZ-R7
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ADA4610-2ARMZ-R7
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
J-FET Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP
More Information
CategoryLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
ManufacturerAnalog Devices Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeJ-FET
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 8-MSOP
Base Product Number ADA4610
Slew Rate 61V/µs
Series-
Current - Input Bias5 pA
Voltage - Input Offset400 µV
Current - Supply 1.6mA (x2 Channels)
Current - Output / Channel79 mA
Voltage - Span (Min)10 V
Voltage - Span (Max)30 V
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Gain Bandwidth Product16.3 MHz