AD8250ARMZ-R7
IC INST AMP 1 CIRCUIT 10MSOP
NOVA Part#:
23-147994-AD8250ARMZ-R7
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
AD8250ARMZ-R7
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
Instrumentation Amplifier 1 Circuit Push-Pull 10-MSOP
More Information
CategoryLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
ManufacturerAnalog Devices Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeInstrumentation
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 10-MSOP
Base Product Number AD8250
Slew Rate 25V/µs
SeriesiCMOS®
Current - Input Bias5 nA
Voltage - Input Offset70 µV
Current - Supply 4.1mA
Current - Output / Channel37 mA
Voltage - Span (Min)10 V
Voltage - Span (Max)30 V
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)