ISL33003IUZ
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP
NOVA Part#:
54-261860-ISL33003IUZ
Manufacturer Part No:
ISL33003IUZ
Standard Package:
50
Technical Datasheet:
Buffer, Accelerator 2 Channel - 8-MSOP
More Information
CategoryInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
ManufacturerRenesas Electronics America Inc
RoHS 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 8-MSOP
Base Product Number ISL33003
TypeBuffer, Accelerator
Input2-Wire Bus
Data Rate (Max)-
Delay Time-
Signal Conditioning-
Capacitance - Input10 pF
Voltage - Supply2.3V ~ 5.5V
Current - Supply4mA
Output 2-Wire Bus
Number of Channels2
Applications I²C - Hotswap
Series-
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)