DS100BR111SQE/NOPB
IC REDRIVER SATA 2CH 24WQFN
NOVA Part#:
54-261743-DS100BR111SQE/NOPB
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
DS100BR111SQE/NOPB
Standard Package:
250
Technical Datasheet:
Buffer, ReDriver 2 Channel 10.3Gbps 24-WQFN (4x5)
| Category | Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters | |
| Manufacturer | Texas Instruments | |
| RoHS | 1 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Supplier Device Package | 24-WQFN (4x5) | |
| Base Product Number | DS100BR111 | |
| Type | Buffer, ReDriver | |
| Input | CML | |
| Data Rate (Max) | 10.3Gbps | |
| Delay Time | - | |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis | |
| Capacitance - Input | 10 pF | |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.6V | |
| Current - Supply | 50mA | |