B57127P508M301
ICL 500 MOHM 20% 30A 30.5MM
NOVA Part#:
121-2470907-B57127P508M301
Manufacturer Part No:
B57127P508M301
Standard Package:
200
Technical Datasheet:
Inrush Current Limiter 500 mOhms ±20% 30 A 1.201" (30.50mm)
More Information
CategoryInrush Current Limiters (ICL)
ManufacturerEPCOS - TDK Electronics
RoHS 1
SeriesP27
R @ 25°C500 mOhms
Current - Steady State Max30 A
R @ Current11 mOhms
Diameter1.201" (30.50mm)
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Tolerance±20%