B59217J0130A020
HOUSED PTC THERMISTORS AS ICL, 4
NOVA Part#:
121-2472034-B59217J0130A020
Manufacturer Part No:
B59217J0130A020
Standard Package:
500
Technical Datasheet:
Inrush Current Limiter 56 Ohms ±25% -
More Information
CategoryInrush Current Limiters (ICL)
ManufacturerEPCOS - TDK Electronics
RoHS 1
SeriesAutomotive, AEC-Q200
R @ 25°C56 Ohms
Diameter-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Tolerance±25%
Approval Agency UR
Other NamesB59217J 130A 20