3290W-1-202
TRIMMER 2K OHM 1W PC PIN TOP ADJ
NOVA partie #:
420-1596218-3290W-1-202
Fabricant::
Pièce de fabricant non:
3290W-1-202
Fiche technique:
2 kOhms 1W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Wirewound 25.0 Turn Top Adjustment
Type de montageThrough Hole
Numéro de produit de base 3290W
Matériau résistifWirewound
Taille / DimensionRectangular - 0.375" x 0.150" Face x 0.375" L (9.53mm x 3.81mm x 9.53mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 1W
Tolérance±5%
Coéfficent de température±50ppm/°C
Résistance 2 kOhms