84WR20KLFTR
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD TOP
NOVA partie #:
420-1594632-84WR20KLFTR
Pièce de fabricant non:
84WR20KLFTR
Paquet Standard:
400
Fiche technique:
20 kOhms 0.25W, 1/4W Surface Mount Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
More Information
Catégorie de produitsPotentiomètres ajustables
Fabricant:TT Electronics/BI
RoHS 1
emballageTape & Reel (TR)
Type de montageSurface Mount
Série84
Nombre de tours12
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.295" H (6.35mm x 4.32mm x 7.49mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 20 kOhms