67WR10LF
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP
NOVA partie #:
420-1601274-67WR10LF
Pièce de fabricant non:
67WR10LF
Paquet Standard:
100
Fiche technique:
10 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 20.0 Turn Top Adjustment
More Information
Catégorie de produitsPotentiomètres ajustables
Fabricant:TT Electronics/BI
RoHS 1
Type de montageThrough Hole
Série67
Nombre de tours20
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.375" x 0.195" Face x 0.409" H (9.53mm x 4.95mm x 10.40mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.5W, 1/2W
Tolérance±20%
Coéfficent de température±250ppm/°C
Résistance 10 Ohms